مدیریت

مدیریت (219)

چگونه به کارمندان دورکار انگیزه دهیم؟

 

 

اثر باورنکردنی «دورکاری» مشخص شد. یافته‌های مدرسه کسب‌وکار لندن درباره الگوی کرونایی حضور کارمندان نشان می‌دهد در شرکت‌هایی که ضوابط اداری همیشگی، به «حضور فیزیکی ۲ روز در هفته» تغییر یافته، «حس تعلق کارمندان به سازمان» بیشتر و «خلاقیت» جایگزین «کار روباتیک» شده است. تجربه «زیمنس» به نگرانی مدیران سنتی پاسخ می‌دهد.

پایان دوباره بوروکراسی؟

  نوشته شده توسط   29 شهریور 1399

بروکراسی اداری مشکل فضای کسب و کار در سراسر کشور است- اخبار استانها تسنیم -  Tasnim

 

 

«دست نامرئی» معروف آدام اسمیت، هدایتگر اقتصاد بازار است و طی آن، معاملات برنامه‌ریزی‌نشده با عامل‌های مختلف، به‌دستاوردهای پرفایده منجر می‌شود. چنین منطقی امروزه بیشتر تعاملات بین بنگاه‌ها و مصرف‌کننده‌ها و همچنین بین خود بنگاه‌ها را کنترل می‌کند. اما کاری که درون بنگاه‌های اقتصادی انجام می‌شود، عمدتا براساس مفهوم کاملا متفاوت بوروکراسی سازماندهی می‌شود که اصول آن را ماکس وبر، مدون کرده و شناسانده است. در این مدل، فعالیت‌ها برنامه‌ریزی می‌شوند، تعیین می‌شوند و تحت هدایت دست کاملا مرئی سلسله مراتب سازمانی هستند.

مفهوم سود و تقسیم آن میان شرکا | ثبت شرکت | ثبت نیک | ثبت شرکت نیک رجیستر

 

 

وقوع کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی تاثیر گذاشته و خواهی نخواهی شیوه کسب‌وکار را تغییر داده است. همزمانی کرونا با رکود اقتصادی در ایران و تحریم‌های بین‌المللی باعث ایجاد شرایط پیچیده‌ای شده است که کسب‌وکارها را در تنگنا قرار داده است و نیازمند اتخاذ رویکردی است که بتوان از این شرایط عبور و کسب‌وکار را حفظ کرد. وقوع کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی تاثیر گذاشته و خواهی نخواهی شیوه کسب‌وکار را تغییر داده است. همزمانی کرونا با رکود اقتصادی در ایران و تحریم‌های بین‌المللی باعث ایجاد شرایط پیچیده‌ای شده است که کسب‌وکارها را در تنگنا قرار داده است و نیازمند اتخاذ رویکردی است که بتوان از این شرایط عبور و کسب‌وکار را حفظ کرد.

p23-01 copy

 

 

اواخر یک روز جمعه در نوامبر ۲۰۱۳، مشغول کار بودم که یکی از دستیاران اجرایی پیامکی فرستاد مبنی بر اینکه یک بسته سفارشی از طرف «اداره غذا و دارو» (FDA) آمریکا رسیده است. در آن زمان، شرکت ۲۳andMe چند سالی بود که بر سر کنترل و نظارت قانونی کار، با FDA در کشمکش بود و به‌خاطر همین، این خبر من را مضطرب کرد. همان‌طور که حدس می‌زدم، آن بسته حاوی یک نامه هشدار بود که برای همیشه مسیر ۲۳andMe را تغییر می‌داد.

مدل‌های اخلاق در مدیریت

 

هر اندازه که کار با کیفیت انجام دادن و حفظ آن کیفیت دشوار است، خراب کاری حداقل ۱۰ برابر آسان‌تر است. برعکس کار با کیفیت که مرارت بسیار و توجه مداوم نیاز دارد؛ کارهای بی‌کیفیت با اهمال کاری‌های ساده می‌توانند اتفاق بیفتند و منتظر جرقه‌هایی هستند که یک سقوط بهمن وار و شبه‌دومینویی را رقم بزنند. از افرادی که براساس برآوردهای شما پتانسیل موفقیت‌های بزرگ داشته‌اند، اگر سوال بپرسید چه اتفاقی افتاد که تلاش‌هایشان به نتیجه نرسید و دستاوردهایشان به باد رفت؛ حتی در صورت ارائه جواب صحیح، احتمالا آن جواب برایتان قابل قبول به نظر نمی‌رسد و انگار فرد در پی بهانه‌تراشی و توجیه ضعف‌های متعدد است. یک حسی احتمالا به شما القا می‌شود که این فرد با آن توانا‌یی‌ها، چگونه امکان دارد اسیر عامل نسبتا جزئی شده باشد که از زبانش جاری می‌شود.

فضای مجازی در خدمت توسعه مدیریت منابع انسانی - وبلاگ ایران تلنت

 

 

کووید-۱۹ آسیب‌های شخصی، اقتصادی و اجتماعی فراوانی با خود داشت. جان‌های بسیاری گرفت و شرایط کاملا متفاوتی برای افراد و البته کسب‌وکارها پدید آورد. جدای از آن، ضربه‌های شدیدی به مدل‌ها و اصول کسب‌وکاری زد که به ظاهر مستحکم بودند و راهنمای مدیران در چند دهه گذشته. درک این موضوع که واقعا چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است، به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. ویروس کرونا مرگبار و غیرقابل پیش‌بینی بوده است؛ ویروسی که بیش از یک قرن مشابهش دیده نشده بود.

پاورپوینت بررسی مديريت بهره وری نيروی انسانی درسازمان | هَگفاز

 

 

 

اثر تحولی تکنولوژی دیجیتال بر محصولات عصر صنعتی و شرکت‌های سنتی خدماتی، هنوز به خوبی در تحقیقات پوشش داده نشده است. این موضوعی است که خیلی‌ها علاقه‌مند پرداختن به آن هستند و موردکاوی‌هایی که در این زمینه انجام شده، به‌خوبی می‌گویند که تحول برای شرکت‌های پیشکسوت چه معنایی دارد؛ به‌ویژه وقتی آنها جایگاه محکمی در بخش‌های صنعتی قدیمی دارند.

هسه، آلمان: مقامات برگزیده روز جهانی فالون دافا را تبریک می‌گویند | فالون  دافا، فالون گونگ - سایت مینگهویی

 

 

 

 

اگر دانش قدرت باشد، آنگاه دانشی که به اشتراک گذاشته شده باشد، بهترین ابزار یک شرکت برای حداکثرسازی پتانسیل کارکنانش است. در این مطلب، مکس ویسمان، مدیرعامل گروه ویسمان آلمان که تولیدکننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است، توضیح می‌دهد که در جریان پر از تغییر امروز، چگونه می‌توان ضمن بقا، به متمایزسازی خود نسبت به رقبا هم اقدام کرد.

اعمال تغییرات در ساختار نشریه – جواهرات ایرانی

 

 

 مقاومت در برابر تغییر و نپذیرفتن آن از جمله دردسر‌هایی است که در دنیای مدیریت کاملا شناخته شده و عادی است، به نحوی که در زمان اجرای هر گونه برنامه جدید و متفاوتی در سازمان، موجی از مخالفت‌ها و مقاومت‌ها در برابر آن از جانب کارکنان شکل می‌گیرد که پیشرفت امور را با دشواری و موانعی جدی روبه‌رو می‌سازد. پیتر سینگ معروف در مورد تغییر و مقاومت‌ها علیه آن جمله جالبی دارد. او می‌گوید: «افراد در برابر تغییر مقاومت نمی‌کنند بلکه از اینکه تغییر داده شوند خوششان نمی‌آید.» در واقع افراد به این دلیل از تغییر بدشان می‌آید که هرگونه تغییری باعث می‌شود آنها از حاشیه امن و منطقه آرامش‌شان خارج و مجبور شوند روش‌های جدید، نرم‌افزار‌های جدید و مهارت‌های جدیدی را بیاموزند و به کار بگیرند. به این عوامل بازدارنده اضافه کنید مواردی همچون ابهام و تردید در مورد ضرورت و اهمیت و ارزش تغییرات پیشنهادی و تاثیرگذاری آن بر بهبود شرایط فردی و سازمانی. به هر حال تغییرات در سازمان‌ها و شرکت‌ها امری گریزناپذیر است که حتما باید انجام شود البته پس از شناسایی علل مقاومت در برابر آن تغییرات و پیدا کردن راه‌هایی برای فائق آمدن بر آنها. در ادامه به چهار مورد از مهم‌ترین دلایل بروز مقاومت در برابر تغییرات در سازمان‌ها و راهکارهایی برای غلبه بر آنها اشاره خواهد شد.

نقشه راه محصول - ویرگول

 

 

زمانی که آیزاک نیوتن سومین قانون حرکت خود را در سال ۱۶۸۷ منتشر کرد (اینکه برای هر کنش، واکنش هم‌قدرت و مخالف آن وجود دارد) طرز تفکری به ما نشان داد که کاربرد آن فراتر از فیزیک است. حدود ۳۰۰ سال بعد، آلبرت هرشمن اقتصاددان، عینک کنش-واکنش نیوتن را به چشم زد تا پیشرفت‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را بررسی کند و به یک نتیجه‌گیری بحث‌برانگیز رسید. او در کتاب «رساله واکنش» استدلال کرد که مخالفت با پیشرفت، اغلب «نه براساس ویژگی‌های شخصیتی بنیادین، بلکه فقط به‌دلیل اجبار در بحث شکل می‌گیرد و تقریبا در این مسیر خواسته‌ها، شخصیت یا باورهای طرفین نقشی ندارد.» نظریه هرشمن در درک این موضوع به ما کمک می‌کند که چرا برخی از مدیران به خوبی وارد عرصه آزمایش کسب‌وکار نمی‌شوند؛ اقدامی که کلید نوآوری، رشد سودآور و ارزش‌آفرینی برای سهامداران است.

صفحه1 از16
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo