From vegan pies to compost: inside the world's first carbon-neutral  football club | World Economic Forum

 

 

 

زمانی که دیل وینس (Dale Vince) در سال ۲۰۱۰ باشگاه فوتبال محلی خود را خرید، هدفش نجات آن از ورشکستگی بود. اما او که به خاطر بنیان‌گذاری شرکت بریتانیایی اکوتریسیتی (Ecotricity)، معروف به نخستین شرکت فروشنده برق سبز در جهان شهرت یافته بود، متوجه شد می‌توان باشگاه را تبدیل به مدلی برای پایداری کرد. برنامه‌های او شروع شد: وگان‌سازی (حذف گوشت و سایر محصولات حیوانی) منوی غذای بازیکنان و تماشاچیان، مهار آب باران برای آبیاری چمن‌های ارگانیک و نصب پنل‌های خورشیدی و جایگاه شارژ خودروهای برقی در ورودی ورزشگاه. اقدامات او تا جایی پیش رفت که در سال ۲۰۱۸، فیفا باشگاه فارست گرین رورز (Forest Green Rovers) را سبزترین باشگاه فوتبال جهان نامید. اما برنامه‌های سبز او همچنان در حال گسترش است.

از بیمه چه می‌دانید؟ بررسی اهمیت بیمه به مناسب روز بیمه - تجارت‌نیوز

 

 

 

 امسال درحالی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال تولید، مانع‏زدایی‏ها و پشتیبانی‏ها» نام‏گذاری شده که در سال‏های اخیر همواره تولید به علت تاثیرگذاری در بهبود، رشد و توسعه اقتصاد کشور محور این نام‏گذاری‏ها بوده است. قطعا توجه به امر تولید به عنوان یکی از مولفه‏های مهم رشد اقتصادی، نیازمند نگاه ویژه‏ای است تا ذی‏نفعان بتوانند بر مشکلات عدیده‏ای که گرفتار آن هستند فائق آیند و با اطمینان و آرامش بیشتری فعالیت کنند. در این مسیر بیمه یکی از ابزار‏های مهمی است که می‏تواند به شکل مستقیم و غیرمستقیم، موجب تداوم گردش چرخ‏های تولید در کشور شود و زمینه افزایش بازدهی این بخش را فراهم آورد. باید بپذیریم بیمه نقش بسیار ارزنده و مهمی در بهبود و ثبات وضعیت اقتصادی یک کشور ایفا می‏کند؛ به گونه‏ای که می‏توان ادعا کرد همه حوزه‏ها به ویژه بخش تولید، بدون پوشش و بهره‏مندی از خدمات صنعت بیمه، دارای کاستی‏هایی است. به هرحال از آنجا که ریسک، یکی از عوامل موثر در کاهش بازدهی سرمایه‏گذاری‏ها و فعالیت‏ها در تمامی حوزه‏ها به‏شمار می‏آید و فعالان این بخش‏ها را دست به عصا می‏کند، یکی از راه‏هایی که باعث خواهد شد اقتصاد رونق بگیرد، پوشش همین ریسک‏ها است. در این راستا با درنظر گرفتن این موضوع که حضور بیمه در بخش‏های مهم اقتصادی می‏تواند اطمینان و آرامش را برای فعالان این بخش فراهم و موجبات سرمایه‏گذاری دراین بخش‏ها را به وجود آورد، باید سازوکاری به وجود آید تا نقش بیمه در حوزه تولید و اقتصاد کشور پررنگ‏تر شود.

مشارکت 60 درصدی مرد در انتخابات/ تنها ۲.۶ درصد حسن روحانی را برگزیده‌اند|  فرهیختگان آنلاین

 

 

 

با نزدیک شدن به انتخابات ارائه یک برنامه اقتصادی مدون از سوی داوطلبان ضروری می‌نماید. نکته مهم این است که در وهله اول باید چالش‌های موجود از سوی داوطلبان ریاست‌جمهوری به‌خوبی تدوین و سپس راه‌حل‌های متناسب ارائه شود. «دنیای‌اقتصاد» در یک گزارش مهم‌ترین چالش‌های پیش روی اقتصاد را در ۱۰ مورد خلاصه کرده است اما این بدان معنا نیست که تنها چالش‌های روی میز رئیس‌جمهور آینده صرفا این ۱۰ مورد هستند. این چالش‌ها شامل «تورم ساختاری»، «رشد اقتصادی پایین»، «پاندمی کرونا و واکسیناسیون سریع»، «مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها»، «پنجره جمعیتی و حل معضل اشتغال»، «تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی»، «بهبود فضای کسب‌وکار»، «بحران منابع آبی»، «خروج سرمایه در کشور» و در آخر «خصوصی‌سازی و آزادسازی» هستند.

 تیم ورک - وبلاگ

 

 

تیم «حل مشکل» یا گروه کاری «اقدام جدید» در شرکت‌ها، معمولا با یک چالش روبه‌رو می‌شود و آن، «منفی‌بافی» اقلیت حاضر در جمع است. این افراد به جای آنکه درباره راه‌ها سخن بگویند، آدرس بن‌بست‌ها را می‌دهند. مدیران سازمان‌ها در چنین مواقعی برای هدایت تیم به «ایده‌پردازی»، یکسری ابتکار عمل -هنجارهای جدید- نیاز دارند.

  • logo
  • logo
  • logo
  • logo