تعریف مدیریت و آشنایی با وظایف مدیریت | ایران مدیر

 

 

پیروزی در جنگ و شکست در صلح، یک الگوی متداول در تاریخ نظامی است. وقتی منابع و ظرفیت‌هایی برای پیروزی در جنگ اختصاص می‌یابد، اما برای فهمیدن پیچیدگی اتفاقات بعدی سرمایه‌گذاری چندانی صورت نمی‌گیرد، رسیدن به صلح سخت می‌شود. این موضوع را می‌توان با تحولات کسب‌وکار همانند دانست. سازمان‌ها منابع را به پای ایجاد تغییر در سازمان می‌ریزند و وقتی به اهداف کوتاه‌مدتی که مد نظرشان بود می‌رسند، اعلام پیروزی می‌کنند. اما معمولا برای پایداری بلند‌مدت آن تغییر، برنامه‌ریزی ندارند.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۶

 

 

 

در دومین روز کاری مردادماه، اتفاق مهمی در بازار ارز رخ داد. معامله‌گران در یک روز نیمه تعطیل توانستند قیمت دلار را از محدوده مقاومتی ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان عبور دهند و به دنبال آن، اسکناس آمریکایی تا عدد ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان پیشروی کرد. عدد یاد شده ۲۲۰ تومان بیشتر از روز شنبه بود و نشان می‌داد که خریداران به صورت زیرپوستی به بازار بازگشته‌اند، چرا که اسکناس آمریکایی از سه‌شنبه هفته گذشته عمدتا در مسیر افزایشی قرار داشته است.

کمک صنعت به رونق اقتصاد ایران

 

 

در هفته‌های اخیر حوادث هولناک آب و هوایی در اقتصادهای توسعه‌یافته سبب شده، مردم و نیز بسیاری از دانشمندان دچار شوک شوند. در چند دهه اخیر دانشمندان با تکیه بر مدل‌های آب و هوایی هشدار داده‌اند که افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای که سبب گرم‌تر شدن کره‌زمین می‌شود زمینه را برای رخ‌دادن حوادث مرگبار آب و هوایی فراهم خواهد کرد اما حتی همین دانشمندان از اینکه حوادث یاد شده حالا با این وسعت در حال وقوع است متعجب شده‌اند.

همه چیز درباره «نسل Z»

  نوشته شده توسط   01 مرداد 1400

نوآوری چیست ؟ » مرکز نوآوری و توسعه تعاون استان لرستان » منتا لرستان

 

 

سبک زندگی «نسل، به قدری متفاوت از نسل‌های پیشین است که براساس یک مطالعه جهانی، رفتار این جوانان می‌تواند بر سایر گروه‌های سنی تاثیر بگذارد. «نسلمتولدین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۰ هستند که آنها را «دیجیتالی‌های مادرزاد» می‌نامند. این گروه در عصر تکنولوژی و البته شرایط سخت اقتصادی به دنیا آمدند و ۶ ویژگی فکری-رفتاری (متفاوت از نسل Y) دارند.

ذوب تورمی بودجه خانوار

  نوشته شده توسط   01 مرداد 1400

متن عاشقانه برای خانواده + جملات زیبا در مورد خانواده همسر و فرزندان

 

 

بررسی آمارهای بودجه خانوار در دهه ۹۰ چند نکته قابل توجه را نشان می‌دهد. نخست اینکه هزینه واقعی (هزینه اسمی منهای تورم) خانوارهای شهری در یک دهه به میزان ۲۰درصد کاهش یافته که این رقم برای خانوار روستایی ۳۱درصد بوده است. این موضوع نشان می‌دهد روند مصرف خانواده‌های شهری و روستایی ایران در این سال‌ها کاهشی بوده است. میزان درآمد واقعی خانوار شهری نیز به میزان ۳درصد و خانوار روستایی ۱۰درصد افت کرده است. این دو معیار در دهه ۸۰ افزایشی ثبت شده بودند. همچنین رقم ضریب جینی نیز طی این دهه افزایش یافته و حکایت از عمیق‌تر شدن شکاف درآمدی میان خانوارهای غنی و ضعیف دارد. به نظر می رسد که متهم اصلی، ذوب شدن رفاه خانوار، وقوع دو قله تورمی در ابتدا و انتهای دهه است که باعث شد درآمد و هزینه خانوار، از رشد انفجاری قیمت‌ها عقب بیفتد. علاوه بر این در کنار تورم بالا، رشد اقتصادی نزدیک صفر در این دهه سطح رفاه و مصرف خانوارهای ایرانی را کاهش داده است.

روند توسعه‌گرایی

  نوشته شده توسط   01 مرداد 1400

مردم علیه سلبریتی‌های مبلّغِ "خرید ملک در دبی"/ بازیگر قدیمی سینما ...

 

 

 

دولت‌های توسعه‌گرا نه‌تنها تحول صنعتی را سرپرستی می‌کنند، بلکه در ایجاد تحول نیز ایفای نقش می‌کنند. از آنجا که امارات متحده عربی را نیز می‌توان تا حد زیادی در ردیف دولت‌های توسعه‌گرا قرار داد، بنابراین براساس الگوی دولت توسعه‌گرا، می‌توان انتظار داشت که دیوان‌سالاری در این کشور نیز در جهت پیشبرد توسعه اقتصادی ایفای نقش می‌کند. اولین دوره توسعه اقتصادی امارات متحده عربی از اوایل دهه ۱۹۷۰ و به دنبال افزایش چشمگیر بهای نفت آغاز شد. ذخایر نفتی اثبات شده امارات ۸/ ۹۷ میلیارد بشکه است که این کشور را در رتبه هفتم جهان قرار می‌دهد. تولید نفت امارات نیز ۰۶۴/ ۳ میلیون بشکه در روز است که آن را در رتبه هشتم جهانی قرار می‌دهد. اما این کشور، با صادرات ۷/ ۲ میلیون بشکه نفت در روز، از مهم‌ترین صادرکنندگان نفت جهان است. منابع اثبات شده امارات در زمینه گاز طبیعی ۹۷۱/ ۶ تریلیون متر مکعب است که این کشور را در رتبه هفتم جهانی قرار می‌دهد. امارات، با تولید گاز طبیعی به میزان ۲۴/ ۵۰ میلیارد مترمکعب، رتبه ۱۸ جهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

خلاقیت و نوآوری چه کمکی به کسب و کار ما می کند؟ | آژانس دیجیتال مارکتینگ  وبیما

 

 

 

شرایط این روزها تقریبا به ما یادآوری می‌کند که رهبران سازمانی ما قادر به کنترل میزان تغییرات، عدم قطعیت، و پیچیدگی‌های ناشی از مسائل روز شرکت‌های خود نیستند. نویسندگان این یادداشت، شش استراتژی موثر برای بهبود توانایی‌های یک رهبرسازمانی را در زمینه یادگیری، رشد، کنترل و هدایت بهتر امور شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

بحران در صنعت برق

  نوشته شده توسط   27 تیر 1400

چرا برق در اهواز می‌رود؟ - ایسنا

 

 

تامین پایدار برق این روزها تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی کشور و البته آحاد افراد جامعه شده است. در این میان مسوولان افزایش مصرف همراه‌با کاهش توان تولید نیروگاه‌های آبی به‌علت کمبود بارش‌ها در سال‌جاری را مهم‌ترین دلیل این قطعی‌های گسترده و سراسری اعلام می‌کنند. این درحالی است که رشد سالانه مصرف برق کاملا قابل پیش‌بینی بوده و اگر توسعه توان نیروگاهی کشور مطابق برنامه‌های توسعه‌ای کشور پیش رفته بود، امروز چالشی در زمینه تامین برق در کشور وجود نداشت.

استارتاپ ویکند، فرصت کارآفرینی یا غفلت از ایده‌های نو - ایرنا

 

 

گزارش جدید یونسکو درباره ایران نشان‌دهنده این است که به‌رغم تحریم‌ها و قطع صادرات تکنولوژی همچنان تولید علم و رونق نوآوری شرکت‌های استارت‌آپی ادامه پیدا کرده است. هرچند اکنون در سال ۲۰۲۱ درآمدهای شرکت‌های موجود کاهش پیدا کرده؛ اما با این حال رونق اکوسیستم در این مدت و حتی در دوران کرونا هم ادامه داشته است.

5 راه کلیدی برای رسیدن به موفقیت

 

 

 

لورین آسئو، یکی از جوانانی است که نامش در لیست کارآفرینان زیر ۳۰ سال مجله فوربس به چشم می‌خورد. او موسس شرکت Fresh ‘n Lean است؛ بزرگ‌ترین شرکت تهیه و تحویل غذای ارگانیک در آمریکا که بیش از ۳۵۰ کارمند دارد و درآمد سالانه‌اش بالای ۴۰ میلیون دلار است. لورین افتخار می‌کند که پرچمدار انقلاب صنعت غذاست. ماموریت آنها این است که دسترسی به غذای ارگانیک، آسان و مقرون به صرفه باشد. حالا کسانی که مشغله دارند و وقت آشپزی ندارند، مجبور نیستند غذاهای ناسالم سفارش دهند. آنها می‌توانند غذای سالم بخورند. Fresh ‘n Lean، معنای فست‌فود را تغییر داده. غذاهای این شرکت به صورت بسته‌بندی، یخ‌زده و آماده طبخ است و ارزش غذایی آنها بسیار بالاست.

صفحه1 از125
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo