مدیریت

مدیریت (280)

افزایش بهره وری کارکنان - 10 استراتژی برای افزایش بهره وری کارکنان در سال  2020| بهتایم

 

 

 

در جهان پس از کرونا، به سختی می‌توان گفت که کدام مدل‌های کار به شیوه‌های سنتی ادامه خواهند یافت. برخی از مشاغل، همواره با ساعات کاری ۹ تا ۱۷ و حضور در دفاتر منسجم شناخته می‌شدند. اما کرونا باعث شد که بسیاری از کارکنان به خانه‌های خود بازگردند و از آنجا وظایفشان را پیش ببرند. هاینه کراگ ایورسن، مدیرعامل شرکت مدیریت داده تایماکستندر، معتقد است با توجه به امکانات موجود، چنین تغییری چندان دشوار نبوده است. او در مصاحبه‌ای توضیح داده است که چگونه شرکتش توانست در جریان کرونا، با موفقیت به مدیریت زمان کارکنان دورکار خود بپردازد.

منظور از مشاوره مدیریت چیست و یک مشاور مدیریت چه کارهایی انجام میدهد؟

 

 

 

هر ‌جا سخن از حقوق عمومی است جای پای دولت در آن دیده می‌شود. سخن گفتن از دولت و اندیشیدن پیرامون آن نه کهنگی دارد و نه تمام‌شدنی است و پیوسته می‌تواند همچون پدیده‌ای جدید و نوین مورد مداقه علمی قرار گیرد.

داستان دو مدیر کاملا متفاوت

  نوشته شده توسط   23 فروردين 1400

رشته مدیریت در ایتالیا | تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا | تحصیل در ایتالیا |  موسسه سیم آخر

 

 

 

 من فکر می‌کنم در دوران کاری‌ام، هم با بهترین مدیر دنیا و هم بدترین مدیر دنیا کار کرده‌ام آن هم در یک شرکت و در یک دوره زمانی نه چندان طولانی. الان که به دوران متفاوتی که در زمان مدیریت هر کدام از این دو مدیر در شرکت بر من گذشت نگاه می‌کنم می‌توانم به خوبی بفهمم که سبک مدیریت و منش شخصی یک مدیر تا چه حد می‌تواند بر رفتار و احساس کارکنان تاثیرگذار باشد و در نتیجه بهره‌وری و کارآیی آنها را کاهش یا افزایش دهد. گاهی اوقات وقتی شما با یک مدیر درجه یک و عالی کار می‌کنید و همه چیز بر وفق مراد شماست ممکن است به این نتیجه برسید که شخصیت و الگوهای مدیریتی و رفتاری مدیران تاثیر چندانی بر عملکرد کارکنان ندارد و کارها طبق روال معمول پیش خواهد رفت و در نتیجه ممکن است این پندار در ذهن شما شکل بگیرد که با تغییر یافتن مدیر و جایگزین شدن او با فردی دیگر مشکل خاصی برای مجموعه پیش نخواهد آمد و روند کار با همان کیفیت به پیش خواهد رفت. با این همه دو داستان زیر که داستان‌هایی واقعی هستند به خوبی نشان می‌دهند سبک رفتاری و مدیریتی یک مدیر تا چه حد می‌تواند کل مجموعه کاری را تحت‌تاثیر قرار دهد و بهره‌وری و توانمندی‌های تیمی کارکنان را تحت‌الشعاع قرار دهد.

رهبری سازمان چه چالش‌ها و هزینه‌هایی دارد؟ - رسانه موفقیت یوکن

 

 

 

وقتی به روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ نزدیک می‌شدیم؛ سالی که جامعه جهانی را مورد آزمایش قرار داد، به راحتی می‌توان گفت که بسیاری از مردم در انتظار اتمام سریع‌تر آن سال بودند. با این حال، سال ۲۰۲۰ بسیاری از موضوعات سیستمی را که افراد و شرکت‌ها در سراسر جهان با آن روبه‌رو هستند روشن ساخته است که اگر نتوانیم از آن برای آینده درس بگیریم و تامل نکنیم، بسیار ناامید خواهیم شد.

وقتی مشتری اعصاب ندارد...

  نوشته شده توسط   21 فروردين 1400

۱۰ نکته برای مدیریت خود ؛ راهبر خویشتن باشید | آیدین نامدار

 

 

در نوامبر ۲۰۱۰ یکی از ثروتمندان چینی که یک خودروی لامبورگینی خریده بود و از خدمات پس از فروش ضعیف این شرکت در محل زندگی خود به تنگ آمده بود، از خبرنگاران رسانه‌های جمعی دعوت کرد و به چند کارگر ساختمانی دستور داد تا با پتک و کلنگ به جان ماشین ۵۵۰ هزار دلاری او بیفتند. پس از این اتفاق که بازخورد بسیاری در رسانه‌های چینی داشت فروش لامبورگینی در چین ۷۸ درصد کاهش یافت.

5 تکنیک حفظ کارایی در زمان دورکاری و پاندمی کرونا - شتاب دهنده دیموند

 

 

 

 پاندمی کرونا و رکود ناشی از آن، ورشکستگی‌ها، بدهی‌ها، کسری بودجه‌ و تصمیم‌گیری‌های خرید طولانی را موجب شده است. بعد از اینکه بحران تمام شود و رونق شروع شود، اثربخشی تلاش‌های فروش برای شرکت‌ها اهمیت استراتژیک خواهد داشت. با این حال، خیلی از رهبران ارشد شرکت‌ها از فعالیت‌های کارکنانی که با مشتری سروکار دارند بی‌خبرند و نمی‌دانند مدل‌های فروش آنها به‌شدت به‌ به‌روزرسانی نیاز دارد.

فرارو | میلیاردر شدن ناگهانی بنیان‌گذار آمازون آسیا

 

 

 

ارزش سهام شرکت تجارت الکترونیک کره‌ای کوپانگ (Coupang) با عرضه اولیه آن در بورس نیویورک در روز ۱۱ مارس، ۴۰درصد افزایش یافت و بوم‌کیم، بنیان‌گذار و مدیر عامل این شرکت را ثروتمند کرد. ارزش کلی شرکت کوپانگ با این عرضه اولیه به ۱۰۹ میلیارد دلار رسید.

20 نکته کلیدی در مدیریت و رهبری تیم-نکاتی که رهبران باید بدانند. - موسسه  آموزشی مدیرمارت-مرجع مفاهیم مدیریت و کسب و کار

 

 

وقتی به روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ نزدیک می‌شدیم؛ سالی که جامعه جهانی را مورد آزمایش قرار داد، به راحتی می‌توان گفت که بسیاری از مردم در انتظار اتمام سریع‌تر آن سال بودند. با این حال، سال ۲۰۲۰ بسیاری از موضوعات سیستمی را که افراد و شرکت‌ها در سراسر جهان با آن روبه‌رو هستند روشن ساخته است که اگر نتوانیم از آن برای آینده درس بگیریم و تامل نکنیم، بسیار ناامید خواهیم شد.

مدیریت مالی | معرفی رشته مدیریت مالی + درآمد و بازار کار این شغل

 

 

 

در سالی که گذشت کرونا باعث شد تغییرات بزرگی در نحوه کار‌کردن ما رخ بدهد، به همین علت‌ بسیاری از رهبران سازمان‌ها و مخصوصا کارمندها دیگر نمی‌خواهند مثل قبل کار کنند. مردم به این فکرند که زندگی سازمانی خود را بهبود دهند. یکی از راه‌ها، شکستن ساختار بوروکراسی است.

همین امروز کارمندان خود را خوشحال کنید | کار‌چی‌داری | KarChiDari

 

 

استعفای کارمندان و تکرار آن در شرکت‌ها سه هزینه مرئی و نامرئی برای مدیران به بار می‌آورد. یک مطالعه جامع (جهانی) می‌گوید نرخ استعفا نسبت به ۱۰ سال گذشته ۵/ ۱ برابر شده و از آن مهم‌تر، یک‌سوم استعفاها در سال اول استخدام اتفاق می‌افتد. حوزه «منابع انسانی» شرکت‌ها در مقابل این چالش باید از خود سوال کند: «چرا کارمندان ما را ترک می‌کنند؟»

صفحه1 از20
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo