مدیریت

مدیریت (307)

تعریف مدیریت و آشنایی با وظایف مدیریت | ایران مدیر

 

 

پیروزی در جنگ و شکست در صلح، یک الگوی متداول در تاریخ نظامی است. وقتی منابع و ظرفیت‌هایی برای پیروزی در جنگ اختصاص می‌یابد، اما برای فهمیدن پیچیدگی اتفاقات بعدی سرمایه‌گذاری چندانی صورت نمی‌گیرد، رسیدن به صلح سخت می‌شود. این موضوع را می‌توان با تحولات کسب‌وکار همانند دانست. سازمان‌ها منابع را به پای ایجاد تغییر در سازمان می‌ریزند و وقتی به اهداف کوتاه‌مدتی که مد نظرشان بود می‌رسند، اعلام پیروزی می‌کنند. اما معمولا برای پایداری بلند‌مدت آن تغییر، برنامه‌ریزی ندارند.

همه چیز درباره «نسل Z»

  نوشته شده توسط   01 مرداد 1400

نوآوری چیست ؟ » مرکز نوآوری و توسعه تعاون استان لرستان » منتا لرستان

 

 

سبک زندگی «نسل، به قدری متفاوت از نسل‌های پیشین است که براساس یک مطالعه جهانی، رفتار این جوانان می‌تواند بر سایر گروه‌های سنی تاثیر بگذارد. «نسلمتولدین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۰ هستند که آنها را «دیجیتالی‌های مادرزاد» می‌نامند. این گروه در عصر تکنولوژی و البته شرایط سخت اقتصادی به دنیا آمدند و ۶ ویژگی فکری-رفتاری (متفاوت از نسل Y) دارند.

خلاقیت و نوآوری چه کمکی به کسب و کار ما می کند؟ | آژانس دیجیتال مارکتینگ  وبیما

 

 

 

شرایط این روزها تقریبا به ما یادآوری می‌کند که رهبران سازمانی ما قادر به کنترل میزان تغییرات، عدم قطعیت، و پیچیدگی‌های ناشی از مسائل روز شرکت‌های خود نیستند. نویسندگان این یادداشت، شش استراتژی موثر برای بهبود توانایی‌های یک رهبرسازمانی را در زمینه یادگیری، رشد، کنترل و هدایت بهتر امور شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

5 راه کلیدی برای رسیدن به موفقیت

 

 

 

لورین آسئو، یکی از جوانانی است که نامش در لیست کارآفرینان زیر ۳۰ سال مجله فوربس به چشم می‌خورد. او موسس شرکت Fresh ‘n Lean است؛ بزرگ‌ترین شرکت تهیه و تحویل غذای ارگانیک در آمریکا که بیش از ۳۵۰ کارمند دارد و درآمد سالانه‌اش بالای ۴۰ میلیون دلار است. لورین افتخار می‌کند که پرچمدار انقلاب صنعت غذاست. ماموریت آنها این است که دسترسی به غذای ارگانیک، آسان و مقرون به صرفه باشد. حالا کسانی که مشغله دارند و وقت آشپزی ندارند، مجبور نیستند غذاهای ناسالم سفارش دهند. آنها می‌توانند غذای سالم بخورند. Fresh ‘n Lean، معنای فست‌فود را تغییر داده. غذاهای این شرکت به صورت بسته‌بندی، یخ‌زده و آماده طبخ است و ارزش غذایی آنها بسیار بالاست.

نوآوری به چند دسته تقسیم می شود؟ | فیبز، خدمات آنلاین کسب و کار

 

 

بسیاری از مدیران ارشد همچنان در طراحی یک استراتژی نوآوری موثر برای عصر دیجیتال با مشکل مواجهند. در زیر، کریستف لوچ و استلیوس کاوادیاس روش‌های تدوین و اجرای استراتژی نوآوری موثر را توضیح می‌دهند.

تعریف مدیریت و آشنایی با وظایف مدیریت | ایران مدیر

 

 

 

بزرگ‌ترین طرح «تعادل‌بخشی بین ساعات کار و فراغت» در اروپا، با آزمایش موفقیت‌آمیز «هفته‌کاری۴روزه» استارت خورد. در این طرح که «هفته‌کاری کوتاه‌تر» نام دارد، یک‌درصد از جمعیت شاغل در ایسلند مشمول کاهش ساعت‌کار و افزایش تعطیلات آخرهفته از ۲روز به ۳روز شدند. این طرح ۴ عایدی برای کارمند و کارفرما داشته است. ویکند ۳روزه در بقیه کشورها نیز تحت‌تاثیر «تغییر سبک زندگی در عصر کرونا» به اجرا درآمده است. اروپا در تعادل جدید کار و زندگی، به‌دنبال «دورکاری دائمی» است.

محصول خلاقیت: نوآوری | آرنگنامه-مجله تخصصی منابع انسانی

 

 

مداخله مدیر ارشد در فعالیت کارکنان، چیزی جز به‌هم خوردن فرآیند پیشرفت در پی ندارد، مگر اینکه با هدف «تکمیل کار نیروها» و مشروط به «تعامل معنادار با مدیران میانی» صورت بگیرد. تیغ دولبه دخالت مدیر را می‌توان در نحوه رابطه او با تیم مذاکره فروش و برآیند آن در برابر مشتری بررسی کرد. پنج رفتار متفاوت در این حالت بروز می‌کند که پنجمی، ایده‌آل است.

 

سازماندهی | سازماندهی چیست؟ | اصول سازماندهی چیست؟ | کالج مدیریت

 

 

رویکرد غیرمتمرکز نسبت به مدیریت، احتمالا در دنیای پساپاندمی رواج بیشتری خواهد یافت و درست است که استقلال کاری می‌تواند در یک سازمان به عاملی توانمندساز تبدیل شود، اما این موضوع ریسک‌هایی هم دارد. وقتی از یکی از مدیران شرکتی چندملیتی در آمریکا پرسیدم چطور اطمینان دارد که استقلال و ابتکار در یک سازمان، به فاجعه منجر نمی‌شود، در پاسخ گفت: «من بوم و رنگ را به افرادم می‌دهم. این به خود آنها بستگی دارد که تصمیم بگیرند چه چیزی بکشند و چگونه بکشند.» منظور او این بود که کارکنانش می‌توانند استقلال داشته باشند، اما در چارچوبی مشخص: بله، آنها می‌توانند هر چه می‌خواهند بکشند، اما باید روی بومی باشد که ما تهیه کرده‌ایم و فقط از رنگ‌هایی استفاده کنند که ما به آنها داده‌ایم. مدیر عامل یک سوپرمارکت زنجیره‌ای فرانسوی هم مثال مشابهی برای من زد: «به افرادم می‌گویم در چه زمانی کجا باشند. این تصمیم خود آنها است که چطور به آنجا برسند.» هر دو این پاسخ‌ها، نشان‌ می‌دهند استقلال باید در قالب مرزها و پارامترهای مشخصی باشد. وقتی قرار است تصمیم‌هایی گرفته شوند، افراد متوجه می‌شوند که آیا استقلال دارند در این تصمیم‌ها دخالت کنند یا باید برای آن از مافوق‌های خود اجازه و توصیه بگیرند.

IZICenter - مرکز نوآوری ایران زمین | LinkedIn

 

 

رمز رقابت با ابرشرکت‌ها برای کسب‌وکارهای مقیاس متوسط عوض شده است. دگرگونی کرونایی در سبک‌ خرید و رفتار مشتریان، مسیر اتصال نیروهای فروش به بازار را تقریبا مسدود کرده است. مدیران فروش برای رقابت با شرکت‌های بزرگ و خنثی‌سازی تاکتیک‌های آنها در جذب مشتری، سه مسیر را باید طی کنند. این مسیرها، مشتریان جدید را ۳۰درصد افزایش می‌دهد.

تحقیق و توسعه بازار

 

 

مدیران شرکت‌های بزرگ برای تقویت کسب‌وکارشان اغلب سعی می‌کنند به این سوال پاسخ دهند: «چه وضعیتی برای ما بهتر است؟» در این مسیر، سراغ توسعه شرکت می‌روند؛ اما چون از «تغییرات سریع ذائقه مشتریان» غفلت می‌کنند، مدل رشد انتخابی‌شان -رشد شرکت- جواب نمی‌دهد. سبک «علی‌بابا» و «گوگل» مسیر درست «توسعه بازار» را به شرکت‌ها نشان می‌دهد.

صفحه1 از22
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo